Zrinjski minimalnom pobjedom protiv Posušja osigurao tri boda

Nogometaši Zrinjskog ostvarili su minimalnu pobjedu od 1:0 u sklopu 5. kola WWin lige Bosne i Hercegovine na svom terenu protiv Posušja. Peta minuta donijela je prvu opasnost pred golom gostiju. Pokušao je Malekinušić nakon centaršuta Mlinara, ali nije bilo potrebe za intervencijom.

Nova prilika pojavila se tek u 24. minuti. Malekinušić je pokušao s desne strane, no lopta je nakon bloka završila u korneru. Prva šansa za goste dogodila se u 39. minuti. Rozić je šutirao iz slobodnog udarca sa 30 metara, a Marić je odbio u korner.

Najbolju priliku u prvom poluvremenu imao je Jakovljević u 46. minuti. Dobro je šutirao nakon kornera, ali Galić sjajno brani. Utakmica je riješena u 51. minuti. Nakon duela Rozića i Malekinušića dosuđen je penal za domaće, a Kiš je bio siguran s bijele točke.

Zanimljiva situacija dogodila se u 59. minuti. Posušje je tri minute igralo bez U21 igrača. To znači da će Zrinjski vjerojatno slaviti 3:0 službenim rezultatom.

Naime, tada je iz igre izašao Rozić, ali ga nije zamijenio drugi U21 igrač, što je bila greška gostiju, jer jedan U21 igrač uvijek mora biti na terenu.

Posušje je imalo dobru šansu u 80. minuti. Marić je centrirao, Kamenar pokušao s par metara, no lopta je otišla malo pored gola Zrinjskog.

Samo tri minute kasnije, nova šansa za goste. Ponovo Kamenar, ovaj put šutira s desetak metara, ali lopta prolazi malo pored gola. Do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao, te su domaći slavili minimalnu pobjedu.