Danas se navršava 100 dana od pada nadstrešnice u Novom Sadu u kojem je poginulo 15 ljudi.
Studenti u Srbiji pozvali su građane da se danas u što većem broju okupe na ulicama Niša, Beograda, Vlasotinca, Čačka, Gornjeg Milanovca i nekim drugim mjestima, kako bi podržali njihove zahtjeve.
BLOKADA GAZELE: Studenti, poljoprivrednici, građani, prosvetni radnici, zdravstveni radnici… Svi zajedno traže da odgovaraju oni koji su krivi zbog tragedije u Novom Sadu kada je poginulo 15 ljudi. #studentiublokadi pic.twitter.com/K8WGfS3uTD
— Nema zabranjenih! (@Nemazabranjenih) February 9, 2025
U Beogradu je najavljena blokada mosta Gazela od 11 do 18 sati. U Novom Sadu će od 11 do 14 sati biti blokirana tri velike raskrsnice čime će se praktički onemogućiti ulaz u grad.
Gazela blokirana ✊ pic.twitter.com/3axFTOxgnq
— Čuvari/ke vatre (@CuvariVatre) February 9, 2025
Ovi protesti traju od 1. studenog prošle godine, kada je u padu nadstrešnice na novoobnovljenoj željezničkoj stanici u Novom Sadu poginulo 15 osoba. Studenti zahtijevaju odgovornost nadležnih za ovu tragediju, tvrdeći da su korupcija i loša kvaliteta radova doveli do nesreće.
Protesti su se s vremenom proširili na više gradova u Srbiji.
Unatoč ostavkama nekih vladinih službenika, studenti nastavljaju sa protestima, tražeći temeljne promjene i odgovornost za tragediju.