Cilj je osigurati podršku zastupnicima i izaslanicima kako bi kvalitetnije odgovorili na zadatke u procesu pridruživanja
Treći po redu Twinning projekt podrške parlamenima u BiH u zadaćama europskih integracija koji je usmjeren na Parlament Federacije BiH kao i skupštine kantona/ županija u Federaciji BiH koji je započeo prije dvije godine, privodi se kraju. Tim povodom partneri u projektu, administracija Parlamenta Narodne skupštine Republike Mađarske, Parlamenta Austrije i Hrvatskog sabora danas su predsjednicima radnih tijela, povjerenstava i odbora, oba doma Parlamenta Federacije BiH, Doma naroda kao i Zastupničkog doma predstavili rezultate projekta. Ogledaju se najvećim dijelom u savjetodavnoj ali i tehničkoj podršci Parlamentu Federacije BiH u jačanju kapaciteta kako bi na što kvalitetniji način mogli odgovoriti zadaćama na putu integracije u Europsku uniji.
Predstavljanju rezultata Twinning projekta nazočili su i predjedatelji oba doma Parlamenta Federacije BiH, Tomislav Martinović, predsjedatelj Doma naroda i Mirsad Zaimović, predsjedatelj Zastupničkog doma. Obojica su partnerima u projektu zahvalili na podršci te izrazili nadu u nastavak projekata podrške zakonodavnim tijelima vlasti u Federaciji BiH u zadaćama europskih integracija. „Svjesni smo da je pred nama ogroman posao koji najviše ovisi o nama samima i našoj spremnosti odgovoriti na sve izazove koji nas čekaju na europskom putu koji za nas nema alternativu“, kazao je predsjedatelj Zastupničkog doma Parlamenta Federacije BiH Mirsad Zaimović. „Uvjeren sam da ćemo uz ovakve projekte biti u mogućnosti osigurati našim izaslanicima i zastupnicima svu potrebnu pomoć, stručnu i tehničku, kako bi na najkvalitetniji način mogli donositi odluke i prilagođavati se pravilima rada parlamenata zemalja članica Europske unije“, istaknuo je Tomislav Martinović, predsjedatelj Doma naroda Parlamenta Federacije BiH.
Podsjećamo, proteklog tjedna predsjedatelji kantonalnih/županijskih skupština u Neumu su u sklopu četvrte komponente Twinning projekta potpisali Zajednički akcijski plan čiji je cilj ojačati suradnju u procesu europskih integracija, na političkoj ali i administrativnoj razini, budući da je najvećio dio posla u procesu europskih integracija, zbog ustavnih nadležnosti, na županijskim/ kantonalnim skupštinama.