Masovni napad ukrajinskih dronova na Moskvu: Jedna osoba poginula, veliki broj ranjenih

Tijekom kasnih večernjih sati velika skupina bespilotnih letjelica ukrajinskih snaga napala je i pogodila brojne ciljeve diljem Moskve. Prema ruskim izvorima, u napadu je poginula najmanje jedna osoba, dok je veći broj civila ranjen.

Ministarstvo obrane Ruske Federacije priopćilo je da je ovo najveći napad dronovima ukrajinskih snaga od početka rata.

Iako se ukrajinski vojni vrh nije službeno oglasio, ruski mediji navode da je u napadu korišteno više od 300 dronova, pri čemu su snage protuzračne obrane ruske vojske uništile 337 bespilotnih letjelica koje su Ukrajinci lansirali.

Preleti i rušenja ukrajinskih dronova prijavljeni su u čak 10 ruskih regija, a određeni broj letjelica uspio je probiti protuzračnu obranu i pogoditi ciljeve u Moskvi.

Posljednji veliki napad dronovima dogodio se 1. rujna 2024. godine, kada je Ministarstvo obrane Ruske Federacije prijavilo uništenje 158 bespilotnih letjelica tipa aviona u 15 regija.

Zbog napada su na moskovskim aerodromima Vnukovo, Domodedovo, Šeremetjevo i Žukovski uvedena privremena ograničenja u dolasku i odlasku zrakoplova.

Komentiraj!

Ova web-stranica koristi Akismet za zaštitu od spama. Saznajte kako se obrađuju podaci komentara.