HŠK Posušje sjajnom igrom donosi nova tri boda iz Tuzle

U utakmici koja se igrala večeras na stadionu Tušanj, nogometaši HŠK Posušje upisali su vrijednu pobjedu protiv FK Sloboda Tuzla. Utakmica je počela u 18:45 sati, a Posušje je pokazalo izvanrednu igru, osiguravši pobjedu rezultatom 2:0.

U 37. minuti, Bruno Jenjić je glavom postigao gol za Posušje, čime je ekipa stekla prednost od 1:0. Prvo poluvrijeme bilo je jako slabo i nije viđeno puno toga, a nešto bolje je bilo u nastavku.

Drugo poluvrijeme donijelo je nastavak dominacije Posušja. Samo tri minute nakon početka drugog dijela, Vinko Rozić je postigao drugi gol za svoju momčad, povećavši prednost na 2:0.Taj gol kao da je dotukao Tuzlake, koji nisu pronašli način da se vrate i upisali su još jedan poraz.

Utakmica nije bila u izravnom prijenosu na Areni 1 Premium kao što je bilo najavljeno. Nogometni savez BiH objavio je da je došlo do problema s napajanjem električnom energijom, ali to nije utjecalo na VAR sustav, koji je bio funkcionalan.

VAR nije bio naklonjen Slobodi u 57. minuti kada je Cvijanović pogodio prečku. Lopta se odbila i pala na gol-liniju, a provjeravalo se je li prešla liniju. Utvrđeno je da nije, pa je Sloboda ostala bez pogotka.

Posušje je imalo veliku priliku u 61. minuti kada je Jenjić šutirao iz teške pozicije, no lopta je prošla iznad gola. Moglo je biti 0:3. Desetak minuta kasnije Cvijanović je pokušao na drugoj strani, ali njegov udarac nije bio dovoljno precizan, pa domaćin nije uspio postići utješni gol.

U 73. minuti Sloboda je imala stopostotnu priliku nakon kontre, ali Begić nije uspio iskoristiti izglednu šansu. U završnici utakmice, Sloboda je imala još jednu dobru priliku, no golman Posušja obranio je udarac Šere glavom, a potom i udarac Talissona u nadoknadi. Sloboda trenutno nema dovoljno kvalitete za ostanak u ligi i očito će joj biti potrebna pojačanja.

Prema rasporedu, Sloboda bi trebala ugostiti Borac, no taj će meč vjerojatno biti odgođen. Posušje će u potrazi za trećom uzastopnom pobjedom dočekati Slogu Doboj kod kuće.

Ova pobjeda je veliki uspjeh za HŠK Posušje, koji je ovim trijumfom pokazao da su spremni za izazove u novoj sezoni. Dok je Sloboda jako loše krenula u novu sezonu, povratničku u Premijer ligi. Tuzlaci su u prvom kolu sa 3:1 poraženi od Sarajeva na Koševu, a sada ih je na Tušnju savladalo Posušje potpuno zasluženo.