Dodik Putinu: Zapad nervozan jer se ne pridružujemo sankcijama

Rusija ne mijenja stav u vezi sa Daytonskim sporazumom i smatramo da je Dayton osnova za očuvanje situacije u BiH, ali i za razvoj, rekao je predsjednik Rusije Vladimir Putin na sastanku sa predsjednikom Srpske Miloradom Dodikom.

Istakao je da je stav Rusije poznat.

Naveo je da su ingerencije u Daytonskom sporazumu fiksirane, te dodao da će Rusije doprinijeti tome.

“Gospodine predsjedniče, dragi prijatelju, srdačno vas pozdravljamo u Sankt Peterburgu. Ne tako davno smo se vidjeli u Kazanju na sportskom događaju. Danas ste primili naš poziv da sudjelujete u radu foruma u Sankt Peterburgu. Mi smo jako radosni zbog toga”, rekao je Putin Dodiku.

Predsjednik Srpske je ruskom kolegi se zahvalio na principijelnost oko Daytonskog sporazuma.

“Od strane Zapada Daytonski sporazum je srušen, Rusija jedina zemlja koja je ostala uz njega. Hvala na principijelnom ponašanju na GS UN gdje su protuustavno pokrenute inicijative o rezoluciji o Srebrenici”, rekao je Dodik Putinu.

“To ne doprinosi razumijevanju i pomirenju već dodatnim problemima i mi imamo osjećaj zadovoljstva da to nije bila ni prosta većina što govori da raste svijest što se događa na Zapadnom Balkanu”, rekao je Dodik.

Ponovio je da Srpska nema namjeru da se pridruži sankcijama protiv Rusije.

“Ostajemo istrajni da se ne pridružimo sankcijama. Vidimo da su partneri sa Zapada nervozni u tom pogledu. Naši odnosi su dobri i nemamo nijedno teško pitanje i mislim treba da nastavimo surađujemo kao i do sada”, rekao je Dodik Putinu.

Sastanku su prisustvovali i ministar vanjskih poslova Rusije Sergej Lavrov, ministar za tehnološki razvoj Srpske Željko Budimir i šef Predstavništva Republike Srpske u Moskvi Duško Perović, prenosi ATV.

Dodik je ranije rekao da će zatražiti od predsjednika Ruske federacije da se razmotri način na koji bi se moglo osigurati prisustvo Republike Srpske i njena vidljivost na Forumu BRIKS-a.

Istakao je da će se zahvaliti predsjedniku Rusije za jasan stav u Generalnoj skupštini Ujedinjenih naroda kada je riječ o njenom stavu o rezoluciji u Srebrenici.

Komentiraj!

Ova web-stranica koristi Akismet za zaštitu od spama. Saznajte kako se obrađuju podaci komentara.