Istekao rok koji se smatra realnim za potragu za preživjelima, no nitko još ne želi upaliti teške strojeve za raščišćavanje terena

Prema nekim međunarodnim standardima, nakon sedam dana od zemljotresa obično se prestaje s traganjem za preživjelima i pale teški strojevi, čime se počinje s raščišćavanjem terena.

Ali, spasitelji u Turskoj i dalje izvlače preživjele, zbog čega se za sada nitko ne oglašava po ovom pitanju, a oni čiji se najmiliji i dalje smatraju nestalima gaje nadu da će ih ponovo vidjeti, ne želeći uopće da razmišljaju o odustajanju od potraga.

Davor Vidović, vođa spasilačkog tima MUP-a, Sektora za izvanredne situacije koji se s bh. timom nalazi u Turskoj, rekao je prije nekoliko dana da se nakon sedam dana obično počinje s totalnim uklanjanjem ruševina.

– Tada dolazi do odluke o potpunom uklanjanju ruševina, ali uvijek postoje ekstremni slučajevi da netko uspije preživjeti. Timovi i dalje nastavljaju, mi nastavljamo i dalje da radimo – istakao je on.

Da nada i dalje postoji potvrđuju posljednje vijesti iz Turske, poput one o spašavanju čovjeka koji je nakon 170 sati izvučen iz ruševina u Antakiji, te žene koja je spašena poslije sedam dana od zemljotresa koji je sravnio sa zemljom Gaziantep.

Komentiraj!

Ova web-stranica koristi Akismet za zaštitu od spama. Saznajte kako se obrađuju podaci komentara.